تیر و کمان ۵ دلاری: اسباب بازی خطرناک در چین که بطری را می شکند

تیر و کمان ۵ دلاری: اسباب بازی خطرناک در چین که بطری را می شکند

جدیدترین اسباب بازی در چین باعث نگرانی والدین در این کشور شده است. این کمان که قابلیت پرتاب تیرهای کوچک را دارد، اخیرا در چین مورد توجه کودکان قرار گرفته است. این اسباب بازی که در یک دست قرار می گیرد امکان پرتاب تیرهای فلزی کوچک را داشته که به اندازه کافی قدرت دارد تا به میوه یا بطری های شیشه ای نفوذ کرده و همچنین در صورت برخورد با بدن باعث ایجاد جراحت شوند.

چیزی که باعث نگرانی زیاد والدین شده است، قیمت پائین این اسباب بازی هاست. این نمونه ۵ دلار (۳۳ یوان) قیمت دارد که تقریبا در دسترس اکثر کودکان در چین خواهد بود. این تیر و کمان مجهز به تابنده لیزری نیز می باشد تا دقت در تیراندازی افزایش یابد! سازنده این اسباب بازی نوع دیگری از این کمان را می سازد که تیر آن خلال دندان های چوبی است. آنها پس از اینکه مدارس و مقامات محلی نوع قبلی را ممنوع کردند، شروع به تولید این نمونه کرده اند.

فروش مدل پرتاب کننده خلال دندان چوبی ماه گذشته حسابی داغ شده بود و البته به همین اندازه باعث نگرانی والدین و مقامات نیز بود. هفته گذشته چشم یک کودک آسیب جدی و دائمی با یکی از همین کمان های پرتاب کننده خلال دندان، دیده بود. قیمت مدل قبلی فقط یک دلار می باشد (۷ یوان). حتی بعضی از سایت های مرتبط با تیر و کمان، نمونه های قوی تری را با قیمت ۲۰۰ یوان (۲۹.۵ دلار) به فروش می رسانند.

مقامات چینی در حال رسیدگی به این مساله هستند. جامعه های مجازی چین مانند Weibo که معادل توئیتر در چین است از نمایش نتایج جستجو مرتبط با تیرکمان خودداری می نماید. اما همچنان کمان های اسباب بازی به صورت آنلاین در دسترس هستند. یک جستجو برای ویدئوهای تیر و کمان در سایت Miaopai که یک سایت پخش ویدئو در چین می باشد به پست های ختم می شود که افراد را به سمت شماه تلفن ها و آی دی هایی در مسنجر QQ مرتبط با فروشندگان این اسباب بازی ها، هدایت می کند.

نتایج جستجوی تیر و کمان

سهولت دسترسی و امکان خرید آنلاین باعث نگرانی فراوان شده است چون اجازه می دهد که بیشتر نوجوانان به وسیله گوشی های هوشمند خود امکان خرید این اسباب بازی های خطرناک را داشته باشند بدون اینکه بتوان آن را کنترل نمود. با توجه به تعداد جراحاتی که نمونه قبلی پرتاب کننده خلال دندان ایجاد کرده، باید منتظر ماند و امید داشت که کسی با این نمونه جدید دچار حادثه نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu