دمای هوای شهر اهواز به ۵۴ درجه رسید، افزایش بی سابقه دما

دمای هوای شهر اهواز به ۵۴ درجه رسید، افزایش بی سابقه دما

کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص دمای هوای شهر اهواز گفت: در گرم ترین شرایط، دمای هوا در شهر اهواز به ۵۴ درجه سانتی گراد رسیده است. محمد اصغری گفت:در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه شاهد استقرار کانون گرما هستیم و دمای هوا در این استان ها بسیار بیشتر از سایر نقاط کشور است. وی افزود:طی روزهای آینده در اکثر نقاط کشور شاهد گرم تر شدن دمای هوا خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت دمای هوای شهر اهواز اظهارکرد: در گرم ترین شرایط، دمای هوا در شهر اهواز به ۵۴ درجه سانتی گراد رسیده است. اصغری با اشاره به دمای هوای امروز شهر اهواز خاطرنشان کرد: امروز بیشترین دما در اهواز ۴۹ درجه پیش بینی شده و در بهترین حالت نیز دما در این شهر به ۳۱ درجه سانتیگراد می رسد. وی با ارائه توصیه ای به شهروندان ساکن در استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان تصریح کرد:در شرایطی که دمای هوا بسیار بالاست، توصیه می شود افراد از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

شهر اهواز یکی از گرم ترین شهرهای ایران است و هر از گاهی خبری از میزان دمای هوای آن یا طوفان های گرد و خاک شنیده می شود حال دمای هوای این شهر به ۵۴ درجه رسیده است. با توجه به اینکه هوای این شهر رطوبت بالایی نیز دارد، سختی شرایط را دوچندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu