تظاهرکنندگان: آمریکا بداند که قانون مهاجرتی ترامپ خانواده ها را از هم جدا می کند

تظاهرکنندگان: آمریکا بداند که قانون مهاجرتی ترامپ خانواده ها را از هم جدا می کند

نیویورک

راما عیسی ابراهیم می گوید که او و نامزدش برنامه ریزی کرده بودند در چند ماه آینده ازدواج کنند اما دیگر نمی توانند. دولت ترامپ از شب پنجشنبه محدودیت های مهاجرتی را اعمال کرده است. این کار چند روز بعد از اینکه دیوان عالی قضایی آمریکا اجرای بخشی از طرح ممنوعیت سفر یا مهاجرت ۶ کشور مسلمان را مجددا مصوب نمود، انجام شده است. این کشور ها عبارتند از: لیبی، سومالی، ایران، یمن، سودان و سوریه. این قانون مهاجرتی قبلا چند بار توسط قاضی های فدرال به چالش کشیده شده بود.

عیسی ابراهیم ۲۹ ساله می گوید که بخش بزرگی از فامیل های او شهروندان سوری هستند. بعضی از آنها هنوز در سوریه جنگ زده مانده اند. یکی از خاله زاده های او در لبنان اقامت داشته و دیگری به عنوان یک پناهنده در استرالیا زندگی می کند. او نگران این است که با برقراری مجدد این ممنوعیت، تمامی فامیل او از آمدن به آمریکا برای عروسی وی منع شده یا در زمان ورود دستگیر و اخراج شوند. او نمی خواهد بدون حضور آنها ازدواج کند لذا او و نامزدش فعلا عروسی را عقب بیاندازند.

او می گوید “چیزی که مرا خیلی ناراحت می کند این است  که این دولت در حال باز تعریف معنای خانواده است”. او به عنوان مدیر اجرایی انجمن امریکا و عرب ها در نیویورک فعالیت می کند. او این مطلب را در در جمع تظاهرکنندگان که پنجشنبه در میدان یونیون نیویورک جمع شده بودند، اعلام کرد. او همچنین اضافه کرد که “دولت فدرال حق ندارد که چه کسی عضوی از فامیل شما باشد”.

تظاهرات نیویورک

 

دیوان عالی قضایی آمریکا، در دستور امضا نشده خود تصریح کرده است که علی رغم تجدید نظرخواهی دادگاه علیه طرح مهاجرتی ترامپ، این طرح می تواند اجرا شود اما نمی توان آن را برای افرادی که “ارتباط مشخص و قابل اثبات با یک فرد یا یک نهاد در آمریکا دارند” اجرا شود. وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب یک یادداشت به سفارت خانه های آمریکا فرستاده است که موارد “پدربزرگ، مادربزرگ، نوه، عمه، خاله، عمو، دایی، خواهر زاده، برادر زاده، برادر زن یا شوهر،  خواهر زن یا شوهر، نامزد و هر فامیل دورتری” را از ارتباط مشخص و قابل اثبات جدا کرده و آمدن آنها به آمریکا از کشورهای یاد شده براساس این ارتباط ها منع نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu