تصاویر اولین تسلا مدل ۳ تولید شده منتشر شد

تصاویر اولین تسلا مدل ۳ تولید شده منتشر شد

تسلا مدل ۳ بالاخره تولید شد. بعد از ماه ها سرو صدا و دیده شدن چند نمونه آزمایشی از این خودرو در کالیفرنیا، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا تصاویر اولین مدل ۳ خارج شده از خط تولید را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد:

Production unit 1 of Model 3 is now built and going through final checkout. Pics soon.

— Elon Musk (@elonmusk) July 9, 2017

 

First Production Model 3 pic.twitter.com/TCa2NSUNI3

— Elon Musk (@elonmusk) July 9, 2017

 

pic.twitter.com/is6Hthjjoj

— Elon Musk (@elonmusk) July 9, 2017

با خارج شدن این خودرو تسلا مدل ۳ از خط تولید، برنامه تولید آن دو هفته جلوتر از پیش بینی قبلی بوده و این خبر خوبی برای چند صد هزار نفری است که ۱۰۰۰ دلار از ماه مارس ۲۰۱۶ (اوایل سال ۱۳۹۵) به عنوان ودیعه پرداخته اند تا خودرو برای آنها تولید و در آینده تحویل آنها گردد. پدیده ای که اصلا در کشورهای توسعه یافته برای یک خودروی تولید بالا مرسوم نبوده و معمولا استفاده کننده ها قبل از خرید خودرو سوار آن شده و در صورت پسندیدن، آن را می خرند در حالی که قبلا از رونمایی این خودرو، بیش از ۱۰۰ هزار نفر پیش ثبت نام و پرداخت ۱۰۰۰ دلار را انجام داده بودند.

حالا چه کسی اولین تسلا مدل ۳ را تحویل می گیرد؟ اینطور که ماسک در توئیت خود اعلام کرده، اولین خودرو به خود او می رسد. طبق این توئیت اولین کسی که ۱۰۰۰ دلار پیش پرداخت را انجام داده Ira Ehrenpreis بوده که یک سرمایه گذار در شرکت های توسعه دهنده فناوری پاک هست اما او نوبت خود را به عنوان هدیه روز تولد به ایلان ماسک داده است.

Ira Ehrenpreis had rights to 1st car as he was 1st to place a full deposit, but gave those rights to me as my 46th bday present. Tks Ira!

— Elon Musk (@elonmusk) July 9, 2017

تسلا مدل ۳ بزرگترین حرکت برای همگانی نمودن خودروهای الکتریکی در بین عموم مردم است. قیمت این خودروی سدان خیلی ارزان تر از خودروهای لوکس مدل S و مدل X این شرکت می باشد. شروع قیمت این خودرو از ۳۵ هزار دلار است که به متوسط قیمت خرید یک خودرو در آمریکا بسیار نزدیک است. تسلا قصد دارد تا شبکه شارژ خودروی خود را تا انتهای سال میلادی به دو برابر توسعه دهد چون انتظار می رود با عرضه تسلا مدل ۳ به بازار، حجم تقاضا برای شارژ خودرو در این مراکز به شدت افزایش یابد.

اگر روند تولید طبق برنامه پیش برود، تسلا ۳۰ خودروی اول را طی مراسمی در ۲۸ جولای ۲۰۱۷ (۶ مرداد ۱۳۹۶) به مشتریان تحویل خواهد داد. تعداد تولید در ماه های بعد با شدت بیشتری افزایش می یابد. حدود ۱۰۰ خودرو در ماه آگوست (نیمه مرداد)، ۱۵۰۰ در سپتامبر (شهریور) و ۲۰۰۰۰ خودرو در دسامبر (بهمن و دی) تولید خواهد شد. سال بعد تسلا انتظار دارد که ۵۰۰ هزار خودرو از مدل های مختلف از خط تولید خارج کرده و به مشتریان تحویل دهد. مساله ای که تحلیل گران صنعت خودرو و بازار بورس به دیده شک به آن نگاه می کنند اما تسلا حتی با تاخیرهای همیشگی اش دل سهامداران و مشتریان را ربوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu